Blog > Komentarze do wpisu

Jesteś w ciąży, jesteś przestępcą!

Prawica po zdobyciu pełni władzy po raz kolejny odgrzewa kotlet nienawiści do ludzi z macicami. Komisja działająca przy ministerstwie sprawiedliwości proponuje wprowadzenie najbardziej restrykcyjnej wersji prawa antyaborcyjnego na świecie. Karany ma być każdy przypadek usunięcia ciąży oraz „spowodowanie śmierci Dziecka Poczętego zdolnego do samodzielnego życia". Karana będzie osoba dokonująca zabiegu aborcji oraz kobieta, która przyczyni się do śmierci Dziecka Poczętego.

Samo wprowadzenie takich przepisów będzie miało dwojaki skutek. Najpierw czeka nas żenujący pseudonaukowy bełkot dywagacji czy do „samodzielnego życia" zdolna jest morula czy dopiero blastula. Późniejsze skutki mogą być tragiczne jak w Salwadorze, gdzie obowiązuje równie restrykcyjne prawo, w świetle którego każda kobieta, która poroniła jest z automatu podejrzana o „zabójstwo Dziecka Poczętego" i musi nie tylko walczyć z traumą po poronienia ale też z bezdusznym aparatem „sprawiedliwości" który chce ją wsadzić za kratki.

W niewesołej sytuacji znajdą się kobiety w ciąży, które zachorują np. na raka. Nie będą mogły być leczone, gdyż chemioterapia spowoduje śmierć Dziecka Poczętego. Taka sama sytuacja jest przy ciąży pozamacicznej, w przypadku której płód nie ma szans na rozwój i która jest zagrożeniem dla życia kobiety. Lekarze nie podejmują leczenia, które mogłoby ocalić życie kobiety, co kończy się śmiercią i matki i Dziecka Poczętego. I według prawackiej logiki jest to OK, bo katolicka „ochrona życia" oznacza dwa zgony zamiast jednego. Suma duszyczek w niebie musi się zgadzać.

Propozycja polskiego prawactwa jest jeszcze bardziej obłąkana niż to co wprowadzono w Salwadorze. Fundamentaliści katoliccy chcą bowiem wsadzać do więzienia nie tylko kobiety, które dokonały zabiegu aborcji w gabinecie ale też w inny sposób doprowadziły do przerwania ciąży. Oznaczać to będzie, że każda kobieta, w której macicy znajduje się Dziecko Poczęte, będzie podejrzewana o zbrodnicze zamiary. Każda kobieta w ciąży, która zachowuje się w sposób, który może zaszkodzić ciąży popełnia przestępstwo usiłowania morderstwa. "Niewłaściwa" dieta, praca w ciąży, stres, złapanie wirusa grypy - to wszystko będą czyny zbrodnicze.

Oszalałe prawactwo marzy o przejęciu całkowitej kontroli nad ciałami kobiet i wsadzaniu do więzienia za wstawanie nie tą nogą, którą karze wstawać katolicko-totalitarne państwo. Burki to przy tym pikuś. 

poniedziałek, 23 listopada 2015, meinglanz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/11/29 21:32:19
Mam wrażenie, że prawacy boją się kobiet.