Blog > Komentarze do wpisu

Platformy szorstka przyjaźń z nacjonalistami

 

"To właśnie środowiska nacjonalistyczne zapoczątkowały akcje prolife w Polsce, protestując przeciw aborcji już w okresie PRL. Nacjonaliści co roku uczestniczą w Marszach dla Życia w Szczecinie jak i w całej Polsce, prowadzą także własne działania prolife. Głośno w mediach było chociażby o kampanii Narodowego Odrodzenia Polski: "Aborcja - prawdziwy holocaust" - chwalą się naziole na fejsie.

Po rozpętanej przez "GW" aferze wokół współorganizowanego przez ONR "Marszu dla Życia" prezydent Lublina Krzysztof Żuk z PO tłumaczy się, że nie wiedział kto organizuje ewent. Ciekawi mnie, czy pan prezydent ma w zwyczaju przekazywać pieniądze podatników na dotowanie każdej zgłoszonej imprezy i nie sprawdzać kto ją organizuje? Dotacja z budżetu miasta pokryła podobno 70 proc. kosztów marszu.

Ale Lublin to tylko czubek góry lodowej. W Bydgoszczy marsz nazioli objął patronatem prezydent Rafał Bruski, również z PO. Podczas tej imprezy niesiono transparent z zarejestrowanym znakiem towarowym:

Marsze katolickiej i narodowej prawicy wsparły również kontrolowane przez PO samorządy PO m.in. w Opolu, Płocku, Kołobrzegu, Gliwicach, a tak że wielu samorządowców i polityków z PiS.

Po tym jak Komorowski złożył kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego, a Tusk wyoutował się z przyjaźni z Giertychem, takie gesty nie powinny dziwić. Nacjonaliści głośną krzyczą, że nie lubią Tuska, ale w rzeczywistości są jego pożytecznymi idiotami. Ich związki z "Solidarnością" ułatwiają liberalnym mediom skutecznie obrzydzić ideę syndykalizmu w Polsce. Ich marsze są pretekstem do ograniczania prawa do zgromadzeń, co potem jednak nie jest wykorzystywane dla powstrzymania marszów nazistów tylko przy pałowaniu squotersów, Romów i obrońców lokatorów.

Wielu platformersów po cichu kibicuje nacjonalizmowi, a rząd niezbyt gorliwie zabiera się za zwalczanie ksenofobicznej przestępczości, skoro sam Gowin powiedział, że problemem nacjonalizmu zupełnie się nie przejmuje. Znając poglądy nowego ministra sprawiedliwości można oczekiwać, że poparcie dla idei katolicko-narodowych w PO będzie utrzymane.

poniedziałek, 27 maja 2013, meinglanz
Tagi: nacjonalizm PO

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: